slide

Letní aktivity

Zábava pro všechny za bukem od apartmánů

Náš nově postavený apartmánový dům ZABUKEM je prakticky součástí areálu Skiresort Buková Hora, nacházející se v přírodním parku Suchý Vrch – Buková Hora.

Nástupní stanice lanovky s vyhřívanou čtyřsedačkou je od domu vzdálena pouhých 150m! Na jeden skipas máte k dispozici přes 8000m sjezdovek včetně lyžařského střediska Čenkovice www. cenkovice. com s dostatečným výběrem sjezdových tratí.

Turistika

Buková hora je doslova protkána cestami a cestičkami, které vybízí k uklidňujícím toulkám v prostředí rozlehlého lesa. Turistika tu má své místo v širokém okolí a intenzivní kouzlo Orlických hor zde zažijete na každém místě.

Stačí jen nazout boty i (ne)boty, batoh na záda a vyrazit. Popřípadě si zpestřit svůj výlet výjezdem lanovkou na vrchol Bukovky a odtamtud už pěkně po hřebeni levá střídá pravou.

Čenkovice jsou velmi tradičním a vyhledávaným místem pro letní turistiku. V obci se nachází velké množství ubytovacích kapacit různých kategorií. Na straně Červené Vody aktuálně vznikají nové domky, penzionky a apartmány přímo vedle samotného skiareálu.

Ticho a klid je zde zážitkem, pro který se sem lidé rádi vrací. I letní program se snažíme tvořit tak, abychom tuto krásnou energii nenarušili, ale nabídli pohodovou atmosféru. Přijeďte to k nám zažít!

Cyklistika

Horská cyklistika je na Bukovce dalším vyhledávaným fenoménem! Spousty lesních cest po hřebeni i v úpatí jsou jak stvořené pro šlápnutí do pedálů a dýchat s plných plic zdejší lesní vzduch.

Samozřejmě ne každý má fyzičku vyšlápnout kopec nahoru, takže v létě vám rádi vezmeme vaše kola na lanovce na samotný vrchol Bukové hory, kde stačí jen nasednout a užívat si jízdu po hřebeni. Ta vás dovede třeba až na Červenovodské sedlo, kde v současnosti vznikají nové singltreky a traily více kategorií.

Fantazii se meze nekladou! Doporučujeme naplánovat si své trasy přes mobilní aplikaci Mapy.cz. V poklidném tempu můžete u nás strávit cykloturistikou klidně celý den. Rádi vám i poradíme s plánem či tipy na výlety.

A pro nejmenší děti máme dětský trail situovaný v Kid parku v Červené Vodě. Jednoduchý krátký had s klopénkami, kterého se nezaleknou ani nejmenší se svými odrážedly.

Dětské hřiště

Areál je snadno dostupný z hlavních silničních tahů, tudíž každý si může vybrat výhodnější trasu, jelikož zde platí jeden společný skipas! Součástí služeb jsou Apres ski bary na obou stranách, moderní restaurace.

Horské káry

Horské tříkolky neboli horské káry zaujmou snad každého. Nabízí zážitek z terénní jízdy, kde nechybí nejen adrenalin, ale získáte i pocit bezpečí při prvním pokusu zabrzdit či zkusit ostřejší zatáčku, neboť cítíte, že to prostě drží!

Na našich strojích můžete s dětmi okusit jízdu na menším palouku dětského Kid parku v Červené Vodě nebo to rovnou vzít po velké sjezdovce Třebovské na straně Čenkovic. To je teprve zážitek!

Káry jednoduše vyvážíme nahoru na lanovce Třebovská nebo i s vámi vás vytáhneme na vleku v dětském Kid parku. To se zejména dětem moc líbí.

Horské koloběžky

Horské koloběžky jsou velkým hitem letních pobytů. S partou si můžete užít spousty zábavy díky těmto netradičním terénním strojům.

Do kopce makačka, z kopce legrace a brnkačka. Anebo vás jednoduše vyvezeme lanovkou nahoru a pak už si můžete užívat dobrodružství při cestě po hřebeni nebo na cestě dolů.

Přijďte vyzkoušet.

Jako při jakémkoli jiném sportu, i zde doporučujeme ochranné prvky jako přilbu.

Veřejné ohniště

Naše veřejné ohniště je oblíbeným místem letních návštěvníků i ubytovaných. Nachází se nad dětským Kid parkem a skýta krásný výhled na prostější horský hřeben. Je možné si zde opéct buřty nebo ogrilovat zeleninu. Jednoduše, jak kdo chce. Nebo prostě jen tak posedět a kochat se okolím.

Veřejné ohniště má svá pravidla užívání, která prosíme dodržujte s maximální péčí a ohledem na bezpečnost. Děkujeme.

Potřebujete vědět ještě něco jiného? Zavolejte nám a my vám pomůžeme.