Rodina na lyžařské dovolené

AKTIVITY V AREÁLU SKIRESORTU

BUKOVÁ HORA

Areál je snadno dostupný z hlavních silničních tahů, tudíž každý si může vybrat výhodnější trasu, jelikož zde platí jeden společný skipas! Součástí služeb jsou Apres ski bary na obou stranách, moderní restaurace

nejlepší přátelé

TURISTIKA

Buková hora je doslova protkána cestami a cestičkami, které vybízí k uklidňujícím toulkám v prostředí rozlehlého lesa. Turistika tu má své místo v širokém okolí a intenzivní kouzlo Orlických hor zde zažijete na každém místě.

Stačí jen nazout boty i (ne)boty, batoh na záda a vyrazit. Popřípadě si zpestřit svůj výlet výjezdem lanovkou na vrchol Bukovky a odtamtud už pěkně po hřebeni levá střídá pravou.

Čenkovice jsou velmi tradičním a vyhledávaným místem pro letní turistiku. V obci se nachází velké množství ubytovacích kapacit různých kategorií. Na straně Červené Vody aktuálně vznikají nové domky, penzionky a apartmány přímo vedle samotného skiareálu.

Ticho a klid je zde zážitkem, pro který se sem lidé rádi vrací. I letní program se snažíme tvořit tak, abychom tuto krásnou energii nenarušili, ale nabídli pohodovou atmosféru. Přijeďte to k nám zažít!

Muž Turistika v přírodě

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ

Naše dětské hřiště nabízí víceméně pouze aktivní prvky, které dávají dětem podnět k pohybu a aktivní zábavě.

Situované je podél dětského Kid parku a poblíž Veřejného ohniště.

Kromě klasických prolézaček i pískoviště jsou zde umístěny slackliny a oblíbená gravitační lanovka.

Nad hřištěm se nachází dětský trail, který vaše děti rovněž velmi dobře zabaví aktivním pohybem. Jedná se o jednoduchý krátký had s klopénkami, kterého se nezaleknou ani nejmenší se svými odrážedly

DSC_2815-768x513.jpg
Srí_Lanka_2019-5284226-768x576.jpg
Jízda na kole v lese
16_cyklo.jpg

CYKLISTIKA

Horská cyklistika je na Bukovce dalším vyhledávaným fenoménem! Spousty lesních cest po hřebeni i v úpatí jsou jak stvořené pro šlápnutí do pedálů a dýchat s plných plic zdejší lesní vzduch.

Samozřejmě ne každý má fyzičku vyšlápnout kopec nahoru, takže v létě vám rádi vezmeme vaše kola na lanovce na samotný vrchol Bukové hory, kde stačí jen nasednout a užívat si jízdu po hřebeni. Ta vás dovede třeba až na Červenovodské sedlo, kde v současnosti vznikají nové singltreky a traily více kategorií.

Fantazii se meze nekladou! Doporučujeme naplánovat si své trasy přes mobilní aplikaci Mapy.cz. V poklidném tempu můžete u nás strávit cykloturistikou klidně celý den. Rádi vám i poradíme s plánem či tipy na výlety.  

A pro nejmenší děti máme dětský trail situovaný v Kid parku v Červené Vodě. Jednoduchý krátký had s klopénkami, kterého se nezaleknou ani nejmenší se svými odrážedly.

6_nov-2.jpg

HORSKÉ KÁRY

Horské tříkolky neboli horské káry zaujmou snad každého. Nabízí zážitek z terénní jízdy, kde nechybí nejen adrenalin, ale získáte i pocit bezpečí při prvním pokusu zabrzdit či zkusit ostřejší zatáčku, neboť cítíte, že to prostě drží!

 

 

Na našich strojích můžete s dětmi okusit jízdu na menším palouku dětského Kid parku v Červené Vodě nebo to rovnou vzít po velké sjezdovce Třebovské na straně Čenkovic. To je teprve zážitek!

Káry jednoduše vyvážíme nahoru na lanovce Třebovská nebo i s vámi  vás vytáhneme na vleku v dětském Kid parku. To se zejména dětem moc líbí.

maxresdefault.jpg

HORSKÉ KOLOBĚŽKY

Horské koloběžky jsou velkým hitem letních pobytů. S partou si můžete užít spousty zábavy díky těmto netradičním terénním strojům.

 

Do kopce makačka, z kopce legrace a brnkačka. Anebo vás jednoduše vyvezeme lanovkou nahoru a pak už si můžete užívat dobrodružství při cestě po hřebeni nebo na cestě dolů.

Přijďte vyzkoušet.

Jako při jakémkoli jiném sportu, i zde doporučujeme ochranné prvky jako přilbu.

IMG_3566-768x576.jpg
IMG_9667-768x576.jpeg
IMG_3412-2048x1536.jpg
IMG_3409-2048x1536.jpg

VEŘEJNÉ OHNIŠTĚ

Naše veřejné ohniště je oblíbeným místem letních návštěvníků i ubytovaných. Nachází se nad dětským Kid parkem a skýta krásný výhled na prostější horský hřeben. Je možné si zde opéct buřty nebo ogrilovat zeleninu. Jednoduše, jak kdo chce. Nebo prostě jen tak posedět a kochat se okolím.

Veřejné ohniště má svá pravidla užívání, která prosíme dodržujte s maximální péčí a ohledem na bezpečnost. Děkujeme.

leto_nabukovce_a3.png

AKCE NA BUKOVCE

Červencové víkendy spouštíme provoz na straně Čenkovic - lanovou dráhu Třebovská a přilehlý Aprés Ski Bar!

27.-31.7. PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR NA BUKOVCE - přijďte si s námi užít milion parádních zážitků a her v přírodě, spoustu dobrodružství a tvoření. Registrace a více informací na stránce Příměstský tábor.

1.8. LANOVKOU ZA POHÁDKOU ZA SEDMERO ÚKOLY - krásná akce pro rodiny s dětmi, která Vás zavede na 1,5km okruh s úkoly a dech beroucími panoramatickými výhledy po obou stranách Bukové hory.

8.8. BUKOVKA FEST 2020 - 4. ročník ☮︎ open air festivalu - teepee, tvořivé dílny, inspirativní workshopy, divadlo, čajovna pod širým nebem, djs, koncerty a to vše v jedinečném prostředí horského střediska tak, jak ho ze zimy neznáte! Podrobnější info na stránce Bukovka fest.

15.8. ZÁVODY HORSKÝCH KÁR - pohodový happening v Den lásky s troškou adrenalinu na sjezdovce Třebovská v Čenkovicích - pojedeme z vrchu dolů na připravené trati a můžete si užít závod s časomírou! Podrobnější program bude uveřejněn. Další info na stránce Horské káry.

víkend 22.-23.8. SVATBA - na straně Červené Vody máme zavřeno, aby si to u nás mohli novomanželé s přáteli náležitě užít.  Strana Čenkovic bude v normálním provozu.

29.8. BABY DOWNHILL & ZVĚŘINOVÉ HODY - spojili jsme dvě akce do jednoho dne! Dětský závod odrážedel a malých kol v kid parku na malé dětské crossové dráze s klopénkami. A k tomu každoroční zvěřina z rukou zkušeného kuchaře, program pro děti a k tomu již tradičně od 16h až do večerních hodin živá hudební kapela z přistaveného pódia!

17.-18.10. BLINDURO PODZIM - dvoudenní (ne)závod na oči uzavírající enduro sezónu v nevyzpytatelných podmínkách. Blátivý očistec pro odvážné nebo nádherný podzimní víkend. Každý, jak chce. Profesionálně organizovaná akce - více info v FB události 

skibukovka-leto-009-1024x768.jpg